Шлях Євгена Гребінки



   
Народився Євген Павлович Гребінка 2 лютого 1812 року в сім’ї дрібного поміщика відставного гусарського офіцера на хуторі Убіжище в 16 км. від Пирятина на Полтавщині. Хутір Убіжище ще був відомий як Яр, або Глибокий Яр, оскільки розлігся на схилах глибокої долини. Оселя Гребінок потопала у розкішному саду з величними багатолітніми дубами і тополями, липовими алеями і фруктовими деревами, відкривався чарівний краєвид і широка просторінь луків-боліт, серед яких журливо повивалася невеличка річка Оржиця, а далі безкраї степи, чудові ліси. Серед цієї мальовничої природи і пройшло дитинство майбутнього письменника.
Початкову освіту Гребінка здобував удома від приватних вчителів. У 1825 році поступив навчатися до Ніжинської гімназії. Під час навчання почав писати вірші. В стінах гімназії привив собі любов до літератури і пристрасну жагу до творчості. У1834 році переїздить жити до Петербурга де працює чиновником комісії духовних училищ Міністерства народної освіти, одночасно вчителюючи в різних закладах, а з 1838 року цілком переходить на викладацьку роботу. Саме в Петербурзі розкривається його таланти письменника, де він друкує свої збірки байок. Гребінка назавжди зберіг любов до рідного краю хоч і проживав у Петербурзі. Майже кожного літа приїздив Україну. У останні роки готував твори у восьми томах. У 1847 році з’явилися перші чотири томи, а наступного ще чотири. Але повністю здійснити задум не вдалося 3 грудня 1848 року після тяжкої хвороби (туберкульозу)  він помер. Тіло поета  було перевезене на Україну.
З нагоди 205- річчя від дня народження Євгена Гребінки Біликівським сільським бібліотекарем та вчителем початкових класів Рудченко Любов Василівною була проведена поетична година «Терни та зірки Євгена Гребінки», для учнів 3 класу Біликівського Навчально Виховного Комплексу. 


Діти довідалися про життєвий та творчий шлях поета. Читали його байки. Присутнім дуже  сподобався захід.  В бібліотеці для відвідувачів підготовлена книжкова виставка «Творець українського байкарства».


 Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку.
          Наталія Ганженко, бібліотекар Біликівської сільської бібліотеки-філіалу.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ