Вогонь її пісень не згасять літ




У житті більшості з нас бувають хвилини, коли здається, що світ ніби рушиться і не знаєш як бути. Не бачите поруч людини, яка підкаже вихід, підтримає. У такій ситуації раджу звернутися за порадою до творів видатної української письменниці Лесі Українки. Вона вам скаже: «Сором хилитися, долі коритися» чи «Геть думи сумні». Її вогнисте слово – зброя закликає не впадати у безнадію, творити свій шлях серед будь-яких незгод. Коли читаєш її поезію, так і вчувається «Будьте мужніми» Леся Українка стверджує: людина з сильним духом спроможна витримати будь-яке випробування. І свій героїчний бунт проти тяжких обставин поетеса висловила у рядках віршів : «Хто вам сказав, що я слабка… що я корюся долі? Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі?»  Як вибух протесту тілесним мукам, спричиненим хворобою, трагічному коханню сприймаються слова: «Я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні. Без надії таки сподіватись «Буду жити – геть думи сумні.».
            Звідки така сила духу, така залізна воля? Від предків роду свого успадкувала вона одержимість, вміння ставити суспільні інтереси вище власних і працювати на благо народу, доброту і милосердя. А мені запали в душу такі її рядки» Як я умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень…» Дійсно пророчі слова! Вогонь її пісень не гасне, а палає і запалює на добрі справи і ім’я України.  
 Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам Попівської сільської бібліотеки – філіалу  допоможе книжкова виставка «… Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» На полицях виставки, на сторінках книжок - образи людей з красивим і щедрим серцем та героїчною і печальною долею, окрилених героїв, в яких пломеніє вогонь, дарований людині Прометеєм. Максим Рильський у своєму «Слові про Лесю Українку» назвав її нащадком Прометея. Спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням, брати наснагу для життя і праці.
 Запрошую всіх  бажаючих до бібліотеки, познайомитись з творчостю великої Українки!

Любов Демидко, завідувачка Попівською сільською бібліотекою

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ