Не забути: спогади бранки







   Ми не бажаємо війни!
Хай над містами й нивами
Сіяє сонце з вишини,
Щоб ми були щасливими.
   
    З метою відзначення Міжнародного  дня визволення  в'язнів фашистських  концтаборів, працівники Кибинського сільського будинку культури Алла Ребрик, Карина Мітіна, бібліотекар, учні Кибинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дарина Вишневська, Владислав Марченко, Руслан Яременко провели зустріч із Ніною Білобров, людиною, яка в роки Другої світової війни постраждала  вiд нацистських  переслідувань.
    Як малолітній в’язень, народжена в таборі, говорила про події тих років неохоче: із острахом, переживаннями, душевним болем. Про поневіряння, які зазнала, розповіла за переказами та спогадами своєї матері: «Табірний порядок був поставлений так, щоб зламати людину або знищити. Мама навчилася терпіти голод, муки  і майже ніколи не впадала у відчай. Іскра надії і віри в життя не згасала в її серці за найнесприятливіших обставин. Разом із іншими ув’язненими мама часто згадувала рідну домівку, тихесенько наспівуючи українську пісню».
    Розум не сприймає статистики і втрат серед мирного населення. Але душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни. Виховання шанобливого ставлення в дітей до представників старшого покоління,  сприяння  консолiдацiї зусиль навколо icтopiї боротьби  Українського  народу за свою свободу  у період Дpyгої  світової війни є одним із завдань  громадянського суспільства.
Надія Глушко, завідувач Кибинської
сільської бібліотеки-філіалу

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ