пʼятницю, 17 липня 2020 р.

Читайте й будьте здорові!



     Дорогі друзі, твори, що оповідають про минулі пандемії в історії людства, сьогодні, як ніколи, є актуальними. Події, описані в них,  дуже схожі на ситуацію, в якій ми опинилися. Вони реалістично  відтворюють хронологію пандемії: від перших випадків хвороби до найстрашніших часів і зрештою – повернення до нормального життя. Вони також дають нам урок терпіння і   надії – ми вже переживали це раніше, ми вижили.
         Чимало паралелей із сучасною кризою має і роман «Чума» французького письменника, лауреата Нобелівської премії, Альбера Камю.
         Камю, А. Чума: романи, повість / передм. Д.С. Наливайка; худож.- оформлювачі Б.П. Бублик, Л.Д. Киркач-Осипова. – Х.: Фоліо, 2006.- 462 с. – (Б-ка світ. літ.)

         Події роману відбуваються в алжирському місті Оран під час спалаху чуми. Важко уявити сюжет більш драматичний, ніж невідворотне поширення смертельної хвороби, зростання загальної напруги і страху та повсюдне домінування інстинкту виживання. Місцева влада спочатку неохоче визнає перші ознаки епідемії, коли на вулицях міста починають масово вмирати щури. «Чи знають батьки наших міст, що тіла гризунів, що гниють, становлять серйозну небезпеку для населення?» - запитує журналіст у місцевій газеті.
 Роман написаний у формі монологу головного героя, лікаря Бернара Ріє, який подекуди переривається словами й думками інших персонажів. Чи вдалося їм побороти страшенне лихо? Дорогі друзі, на це та інші запитання ви обов’язково отримаєте відповіді, коли прочитаєте твір. «Чума» є взірцем інтелектуальної прози, романом-пересторогою, що робить його позачасовим і загально-людським. Отже, захоплюючого всім читання й міцного здоров’я!


Людмила Ігольніцина, провідний бібліотекар
відділу обслуговування Миргородської ЦРБ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.