четвер, 30 березня 2017 р.

Краєзнавчій роботі – новий підхід





            Сьогодні спостерігається неухильне зростання інтересу до краєзнавчої діяльності, одного із дієвих засобів патріотичного виховання населення. Адже не можна пізнати історію своєї держави, не знаючи минулого і сьогодення своєї малої батьківщини, землі, де народився і виріс. Проте час невпинно йде вперед, потребуючи постійного удосконалення краєзнавчої діяльності, яка стала одним із пріоритетів публічних бібліотек.
  Саме тому чергове навчання бібліотечних працівників Миргородської централізованої бібліотечної системи, семінар-тренінг був присвячений темі «Краєзнавча робота бібліотек: традиції та новації».
Відкрила його начальник відділу культури і архіву Миргородської райдержадміністрації Наталія Халдай. 

У своєму виступі вона наголосила на тому, що саме  систематична робота зі збирання і збереження інформації про рідний край сприятиме перетворенню бібліотек на дієві краєзнавчі центри територіальних громад. А директор Миргородської централізованої бібліотечної системи Ніна Бер’якіна акцентувала увагу присутніх на необхідності застосування у краєзнавчої діяльності книгозбірень нових інформаційних технологій. 


З інноваційними формами роботи у методичній панорамі «Краєзнавча робота бібліотек: цікаво і креативно» ознайомила присутніх провідний методист центральної районної бібліотеки Валентина Оврах.

 Протягом  минулого року бібліотеки системи запровадили чимало ефективних форм краєзнавчої роботи. Саме про них йшла мова у виступі  заступника директора централізованої бібліотечної системи Валентини Зінченко.



А ще бібліотеки системи були активними учасниками обласних краєзнавчих конкурсів «Полтавським краєм – на вітрилах часу» та «Мандруємо Полтавщиною – відвідуємо бібліотеки». Присутні на семінарі мали змогу переглянути представлені на них презентації та відеоролики, а також висловити про них власну думку.
 Жваво і продуктивно пройшла творча дискусія «Краєзнавство: як зацікавити користувача?». Найбільшу цікавість у присутніх викликали виступи працівників Хомутецької, В.Обухівської і Єрківської сільських бібліотек Людмили Бабич, Валентини Ємець та Людмили Роменської, які поділилися власним досвідом використання періодичних видань у вивченні історії краю, участі у пошуковій роботі, проведення ефективних форм краєзнавства.


Корисним та повчальним було і практичне завдання, у ході якого бібліотечні працівники розробили анкету «Молодь і краєзнавча книга».


На семінарі були також розглянуті проблеми краєзнавчої діяльності бібліотек, проте  переконані, що творчі і віддані своїй справі бібліотекарі нашої системи зроблять все належне для того, щоб виховати у користувачів любов і дбайливе ставлення до свого краю.

           

Валентина Оврах, провідний методист центральної районної бібліотеки
                       

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.