четвер, 12 квітня 2018 р.

Книга, що заслуговує на увагу!



Бібліограф радить прочитати


Бібліотеку недарма називають духовною скарбницею. А її користувачів можна порівняти зі справжніми шукачами скарбів, які в надії відшукати ту саму коштовність, перегортають цілі пласти інформації. Так само і я знайшла в надрах Миргородської центральної  районної  бібліотеки,  несподівано для себе,  роман української письменниці Марини Гримич «Макчервонийвросі…». Він справив на мене величезне  враження.
 Гримич, М. « Мак червоний в росі…»: Роман. – Київ: Дуліби, 2005. -191 с.



Це роман про покоління «світлого смутку і обережної радості» – людей, народжених в 1960-х роках, в очах чиїх “тепле літо цвіло” і водночас у чиїх грудях «зяяла діра». Дія відбувається у колі сучасних інтелектуалів, яких об’єднують заплутані особисті стосунки, спогади про дитинство та юність у радянському Києві. Друзі здійснюють подорож до місць “хронотопних зламів”, і в Чорнобильській зоні їм вдається позбутися того, що їх давно мордувало.
Оповідь ведеться під супровід ностальгійних «мельодій» 1960-х, до речі, рядки з пісні «На долині туман», дали назву роману.
Автор розкрила трагедію покоління, народженого у 60-х, київську інтелігенцію, дітей дисидентів через призму "життя" чи "існування" двох привидів, дівчаток, які разом здійснили самогубство у підлітковому віці і тепер блукають між двома світами, бо потойбіччя їх не прийняло, а реальність не відпустила. Кохання , пристрасть, містика – все це складається в невиразно смачний коктейль, від якого неможливо відірватися. Бажання смакувати це чудове чтиво захоплює з кожною сторінкою!  Читаючи роман, згадується "втрачене покоління" Хеменгуея, романтизм героїв Ремарка і містичність  романів Гоголя…
Говорячи про роман, не можна не сказати про його оформлення. Чудові ілюстрації геніального художника Георгія Якутовича, котрий колись, у шістдесяті, робив разом з Параджановим, Іллєнком та Миколайчуком «Тіні забутих предків», додають неперевершеності враження від роману.
        Дуже раджу його прочитати!!!
Гримич, М. « Мак червоний в росі…»: Роман. – Київ: Дуліби, 2005. -191 с.



Маргарита Каймакова, бібліограф І категорії
Миргородської центральної  районної бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.