четвер, 21 вересня 2017 р.

Літературне знайомство з творами Олеся Донченка





Одним із заспівувачів української літератури для дітей та юнацтва, знавцем її специфічних художніх «секретів», пов’язаних з особливостями читацького сприймання, характерного для юного віку є Олесь Васильович Донченко. З нагоди відзначення 115-річниці від дня народження письменника-краянина працівники Миргородської центральної районної бібліотеки спільно з Миргородським районним історико-краєзнавчим музеєм, Великосорочинською ЗОШ І-ІІІ ступенів 21 вересня 2017 року провели літературну годину «І досі горить свіча його слави».

            Захід відбувся у приміщенні школи, де до уваги учнів було організовано відкритий перегляд літератури «Олесь Донченко – поет, прозаїк, казкар».
Старший науковий співробітник Миргородського районного історико-краєзнавчого музею Олена Дерев’янко розповідала присутнім про те, як жив Олесь Донченко і як писав, як формувався його характер і світогляд, як став письменником і працював над своїми творами.


             Школярі більш детально ознайомилися з творами, які становлять вершину творчості письменника, повістями «Школа над морем» і «Лісничиха», а також романом «Золота медаль».
Провідний бібліотекар районної бібліотеки Світлана Ісаєва повідомила, в яких виданнях можна знайти інформацію про життя і діяльність Олеся Васильовича.


Яскравості, емоційності літературній годині надало використання мультимедійного обладнання, яким опікувалася провідний  методист ЦРБ Наталя Попович.



Інтерес до кращих творів письменника не згасає й сьогодні, це свідчить  про те, що Олесь Донченко знайшов ключ до сердець своїх юних співрозмовників. Його книги допомагали і допомагають нині відкривати світ, обирати життєві шляхи, пізнавати себе і інших, учитися добра і краси, щоб жити за законами людяності. Отже, запрошую всіх: відвідуйте бібліотеки району, читайте твори українського художника слова, славетного земляка Олеся Васильовича Донченка.


Людмила Ігольніцина, провідний бібліотекар
відділу обслуговування Миргородської ЦРБ      

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.