Шевченкові вінок сплітаємо із віршів

                                                                Щовесни, коли тануть сніги
                                                                І на провесні сяє веселка 
                                                                Повні сил і живої снаги 
                                                                Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.
       
                      Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним. Він - невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу, так і поезія Тараса Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну.
                      9 березня 20
20 року, із нагоди 206-ої річниці від народин Тараса Шевченка, Попівська громада вшанувала пам'ять Великого Кобзаря.


Попівська сільська бібліотека за ініціативою і підтримкою Миколи Сергійовича Віташа, голови товариства "Батьківщина-Нива",  депутата Миргородської районної ради провели урочистий захід біля пам'ятника Кобзаря.  З вітальним словом до присутніх звернувся Микола Віташ  такими словами: "Тарас Шевченко - видатна особистість не лише для ХІХ століття, а й для будь-якого періоду новітньої української історії. Саме тому поет є символом боротьби волелюбного українського народу, творчість якого надихає, підтримує в непростий час, дарує надію на кращу долю для незалежної України".
Поклали квіти до пам'ятника Т. Г. Шевченку гості громади - заступник голови районної ради Микола Вікторович Парфеня та депутат Миргородської районної ради Микола Васильович Григоренко.

. Ведучі: Любов Демидко – сільський бібліотекар та Аліна Кравченко - учениця 10 класу розпочали захід спогадами про тернистий життєвий шлях поета, про його палку любов до рідного краю і до своєї мови та розповіддю
 про його головну кигу всього життя -  "Кобзар".                      

Першому виданню якого в цьому році  виповнюється 180 років. Ця книжка - збірка вічних перлин української поезії зі спадщини Тараса. У його віршах - усе, що хотів сказати Кобзар, усе, чим він жив, що любив, до чого прагнув.
З метою вшанування  народного генія користувачі-діти сільської бібліотеки декламували вірші з "Кобзаря": Катя Ребрик (учениця 5-го класу),  АнастасіяМикільченко   (учениця 6-го класу),
Максим Филончик   (учень 6-го класу), Артем Гнатик  (учень 8-го класу), Анна Зінченко  (учениця 6-го класу), Ангеліна Росса  (учениця 5-го класу), Іра Кравченко  (учениця 6-го класу), Вікторія Мельніченко  (учениця 6-го класу), Анастасія Марченко  (учениця 4-го класу), Валерія Віташ  (учениця 6-го класу), Віталіна Москаленко  (учениця 3-го класу), Валерія Костенко  (учениця 5-го класу), Іра Луц  (учениця 5-го класу), Анастасія Кириченко  (учениця 3-го класу) та Іван Демидко  (учень 1-го класу). За високу майстерність декламування віршів Шевченка діти отримали в подарунок  солодощі від ТОВ "Батьківщина-Нива".
Музичнийний  супровід - Максим  Віташ  (учень 11-го класу).
На закінчення заходу звучали пісні "Тече вода з-під явора", "Любіть Україну" у виконанні Марини Зінченко (учениці 6-го класу).
Хай же сьогодні, і в наступні роки розбудови Української держави обпікає промерзлі наші душі огнем словесним Шевченко, хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.
А в сільській бібліотеці організована книжкова виставка-інсталяція "Шевченка полум'яне слово на стражі вічності стоїть". Тут представлені його твори та матеріали про життя і діяльність великого генія людства.



           Т. Г. Шевченко невичерпний і нескінченний. Він кращий із кращих славетних людей, - у ньому наша історія, наша реальність. Шевченко - це Україна. Україна - це Шевченко.
Любов Демидко, завідувач Попівської сільської бібліотеки-філії.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ