Ландшафтні заповідники Миргородщини




Ландшафтний заповідник «Березовий гай»
Закладений у 1934 році. Нині це - ландшафтний заказник обласного значення. Розташований у північній частині міста. З південного заходу, заходу та півночі обмежений річкою Хорол, до південно-східної частини прилягає став. Охороняється мальовничий лісовий масив (лісопарк) з луками і прибережною (заплавною) рослинністю. З деревних насаджень переважають береза (звідси й назва), сосна, дуб, липа, клен. Гай прекрасний у всі пори року, а найбільше весною. Він - улюблене місце відпочинку миргородців та гостей міста.



Ландшафтний заказник «Ярмаківський»
Ландшафтний заказник місцевого значення «Ярмаківський» був оголошений рішенням десятої сесії Полтавської обласної ради народних депутатів п'ятого скликання від 6 вересня 2007 року.
Заказник розташований на південно-західній околиці міста Миргород в напрямку сіл Гаркушинці —Рибальське — Єрки. Займає територію наступних органів місцевого самоврядування:
        Петрівцівська сільська рада — 54,4 га,
        Гаркушинська сільська рада — 426,8 га,
        Шахворостівська сільська рада — 76,8 га,
        Ярмаківська сільська рада — 495,6 га.
Заказник має особливе природоохоронне, наукове, естетичне та пізнавальне значення. Його загальна площа становить 1 053,6 га. Він являє собою цінний природний комплекс, що включає в себе луки і ділянки з багатою природною рослинністю.





Ландшафтний  заказник  Осове.
. Осове -  ландшафтний заказник місцевого значення з типовим лісостеповим ландшафтом. Займає площу 65 га. Заказник створено відповідно до рішення обласної ради від 27.10. 1994 року. Розташований  між селами Осове та Носенки. Заказник - місце  зростання  коручки морозниковидної, ранника  весняного.


Великий  і  Малий  ліс.
Ботанічні  заказники  створюються  з  метою  збереження  і  відтворення  цінних  у  науковому , господарському   і  естетичному  відношеннях  ділянок
з  природним  різноманітним  рослинним  покривом,а  також  для  збереження
в  природних   умовах  рідкісних  рослин  та  угруповань. Великий  і  Малий  ліс  розташований  на  площі  90 га. Ліс  прикрашають  ясени  і  клени; у трав'яному  покриві  -   великі  куртини  первоцвітів: проліски  сибірської, анемони  жовтецевої, пшінки  весняної. На  схилах  виявлена  популяція реліктового  виду – ранника  весняного.

Людмила Ігольніцина, провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Миргородської ЦРБ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ