Шануємо і свято бережемо…


Минуло багато літ, а память про великого Кобзаря не згасає. Цими березевими днями в  районній бібліотеці для дітей  відчувалася присутність поета. При вході до бібліотеки  -  виставка малюнків «Твори Тараса – України гордість і окраса», у книжковому фонді бібліотеки – тематична поличка «Кобзарем його ми звем»  та літературний календар. Найчастіший читацький запит тижня – «Кобзар» Тараса Шевченка. А їх у нас  14 видань різних років і видавництв.
           Оскільки Тарас Григорович тричі – навесні, влітку та восени 1845 року – відвідував Миргород, написав  у нашому місті два вірші, про його перебування на Миргородщині існує багато народних бувальщин та переказів,  які зберігаються у фонді бібліотеки, то спеціалісти бібліотеки  не могли оминути ці факти. З учнями  4-Б   класу МСШ І-ІІІ ст. №5 (класовод Людмила Кошельнікова) було проведено хвилину краєзнавця «Шануймо їхні імена» - імена поетів Тараса Григоровича Шевченка та Антона Дмитровича Шевченка, пам’ять про яких свято бережуть миргородці.


У дітей і бібліотекарів було вдосталь інформації, аби поділитися один із одним.  Дітям багато відомо  про життя Тараса Шевченка, вони знають його вірші, читають напам’ять. Готуючись до ювілею поета, виготовили власноруч портрет Кобзаря, який подарували бібліотеці. 


А спеціалісти закладу розповіли про перебування Шевченка в Миргороді, познайомили з краєзнавчими книжками «Шевченко в серці миргородців» (Миргород, 2014) та «Переказами про Тараса Шевченка на Миргородщині» (Миргород, 2014), цікавими  виданнями першого рукописного видання Щоденника Т. Шевченка (Київ, 1972 ) та   першого видання «Нового збірника творів Т. Шевченка» за редакцією Д. Дорошенка (Катеринослав, Видання Л.М. Ротенберга,1914).


         Про життєвий шлях миргородського поета Антона Дмитровича Шевченка діти знали небагато, а ось із його  збірочками для дітей «Посадив Андрійко сад» (Полтава, 1995)  та «Окраєць від зайця» (Миргород, 2000) добре знайомі. Тож доречною для них була розповідь бібліотекарів про життєвий шлях поета – земляка. Бібліотекарі ж були приємно здивовані тим, у який спосіб діти презентували вірші поета: принесені яскраві розмальовки та власні малюнки до віршів дуже розчулили господарів бібліотеки.


         Діти та спеціалісти бібліотеки отримали позитивні емоції від зустрічі.
                       Валентина Зінченко, заступник директора Миргородської ЦБС.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шість дивовижних клубів за інтересами у бібліотеках Миргородської міської територіальної громади

ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ З БАРВІНКОМ ТА РОМАШКОЮ