ООН: з надією на мир
До Міжнародного дня ООН
24 жовтня в Україні відзначається Міжнародний день ООН. Україна серед перших держав підписала цей документ і ввійшла до групи засновників організації.
25 квітня 1945 p. у Сан-Франциско (США) відбулося урочисте відкриття установчої конференції, 26 червня було ухвалено Статут ООН, а 24 жовтня 1945 року Статут, підписаний 50 державами, в тому числі й Українською PCP, набув чинності. Цей день вважається Днем ООН.
Головним
завданням ООН є забезпечення міжнародного миру і відвернення загрози світової
війни. Головними робочими структурами ООН є Генеральна Асамблея, яка щороку
збирається на свою сесію і приймає рішення 2/3 голосів, та Рада Безпеки (РБ),
яка складається з 5 постійних і 10 тимчасових членів, що обираються строком на
2 роки
.
Серед основних заходів ООН слід відзначити прийняття Загальної декларації прав людини (1948 р.), Конвенції про права дитини (1989 р.), міжнародних пактів про політичні, соціально-економічні та культурні права, про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок, а також роль у розв'язанні воєнних конфліктів, в процесі досягнення міжнародної розрядки та проблем роззброєння, скорочення та знищення ядерної зброї.
Україна вже з 50-х років має своє постійне представництво при ООН, яке представляє її інтереси, бере участь у роботі різних органів цієї організації. У 1948 р. Україну було обрано до складу Економічної і Соціальної Ради Безпеки ООН. Представників нашої держави запрошують до роботи в деяких структурах організації, в тому числі Міжнародному суді.
Після здобуття незалежності, Україна починає виступати як самостійний суб'єкт міжнародних відносин. Починаючи з липня 1992 року виступає одним з найактивніших учасників операцій ООН з підтримання миру. За ініціативою України було прийнято конвенцію щодо захисту миротворчого персоналу ООН, вона виступила ініціатором проведення саміту Тисячоліття..
Україна відіграє належну роль у мирній і об'єднаній Європі. Наша держава зробила свідомий крок, відмовившись від застосування ядерної зброї, підтримує головні пріоритети діяльності ООН.
Україна неухильно дотримується цілей та принципів цієї найавторитетнішої всесвітньої організації, робить суттєвий внесок у справу зміцнення миру на планеті, роззброєння, економічного й соціального розвитку, захисту прав людини.
До Дня Організації Об’єднаних Націй в центральній районній бібліотеці відбулася бесіда-роздум «Міжнародний мир і безпека — головне завдання ООН». Бібліотекарі розповіли учасникам заходу про історію створення, структуру, країни-учасники, Статут Організації, її головні завдання і мету, офіційні мови, напрямки діяльності, Україну в складі ООН вчора і сьогодні. Бесіда пройшла у формі «запитання–відповідь». Слухачі питали про роль та діяльність ООН у сьогоденному політичному житті світу, про співробітництво країн – учасників, порядок голосування, про Генеральну Асамблею і Раду Безпеки, про ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) і МВФ (Міжнародний валютний фонд), про Генерального секретаря ООН і штаб-квартиру у Нью-Йорку. Користувачів бібліотеки запросили на віртуальний перегляд:
«24 жовтня - День народження Організації
Об’єднаних Націй». Для
багатьох молодих читачів стало відкриттям, що
одним із перших документів ООН була
декларація прав людини (грудень 1948р.) http://www.calend.ru/holidays/0/0/92/
Користувачі
бібліотеки взяли для себе багато цікавої
та корисної інформації.
Тетяна
Мостова, завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки
Коментарі
Дописати коментар